PDA

View Full Version : oguzhan kim?

oguzhan
15-11-06, 09:53
İslam Konferansı Teşkilatı genel sekreteri
sayın Prof.Ekmeleddin İhsanoğlu'na sorabilirseniz :

Türk ve Uyghur milletlerine gerek kendi sanatı,gerek araştırmaları,
ve IRCICA kütüphanesine memleketten getirdiği Uyghur bilim adamlarının
ilmi yayınları ile zenginleştirerek ,
Yıldız Sarayında açtığı sergilerde kaybolan geleneksel Türk el Sanatlarında
yeni fikirler geliştirip sanat dünyasına ilham vererek,

Uyghur Özerk Bölgesindeki tüm hattatlara IRCICA'nın konu ile ilgili yayınlarını götürüp,onların uluslararası müsabakalara katılmalarını sağlayarak

ve başka tarih,sanat tarihi,arkeoloji,etnoğraya,antropoloji,müzik,fo lklor,sanat ve el sanatları konularıda hizmet vererek

cemiyet içinde yerini almış bir Türk ve Uyghur asıllı diyebilir.

Memlekette,en başta sözüne güvenilir ve birçok kurumun başkanı,fahri başkanı,
ressam-hattat ve yakın bir dost olan
sayın Ghazi Ahmed beyefendi'ye soracak olursanız

benim Uyghur milletinin en azından bir kısmına (aydın olan kısmı)
yapmış olduğum hizmetleri ve uğraşları başından beri bildiği için

herhalde bugüne kadar tanıyamadığınız cinsten bir Uyghur ile
karşı karşıya olduğunuzu anlatabilir.

Amerika'da yaşayan Uyghur ziyalılarından Washington DC'dekiler de
elbette seneler içinde Amerika'da gerçekleştirdiğim ve davet ile katıldığım
sergi,kültürel etkinlikler,seminer ve konferanslar dolayısı ile

herhalde olumlu bir kanaat edinmişlerdir düşÃ¼ncesindeyim.

Mesela sayın Dolkun Kamberi,Kurban Veli,Ablikim Ilteber beyefendiler,

veya Kaliforniya'da yaşayan sayın Erkin Sıdık beyefendi gibi.

Almanya'da yaşayan sayın Erkin Alptekin beyefendi,beni şahsen hatırlamasa bile ailemi ve nereden geldiğimi herhalde en iyi bilenlerdendir.

Sizlerin haberiniz olsa bile pek aşina olmadığınız Washington DC Türk Elçiliği,
ATA-DC,TURCO,ATAA,ATC,
New York Başkonsolosluğu,ATS,Fatih Camii,
Boston fahri konsolosu,TÃœRKEV,

Mensubu olduğum ABD'deki meslek kuruluşları ve cemiyetler.

Boston ve Atlanta'daki kağıt müzeleri (çünkü buralar Uyghur kağıtçılık medeniyeti ile ilgili kıymetli belgeleri Uyghurlar namına hibe ettiğimden dolayı
bir de bana belge verdiler!)

Smithsonian Institution beni Uyghur kağıtçılını araştırmam ve 2002 de tanıtmakla görevlendirdiği ,

ve Folklife Festival müzesinde bir eserim bulunduğu için,

ve Geleneksel Türk Sanatlarındaki gelişmelerden senelerce haberdar ettiğim için

elbette sizlere hakkımda bir çift güzel söz söylemek nezaketinde bulunurlar.

Türkiye'de başta Kültür Bakanlığı ilgili birimlerinden yabancı ülkelerde
Türk Kültürü ve sanatlarını tanıtım faaliyetlerim hakkında da malzeme bulabilirsiniz.

Şimdi gelelim bana lüzumsuz yakıştırmalarda bulunan
ve bu konulardan haberi olmayan saygısızlara;

artık biraz utanın ve Uyghur milletine en azından bu kadar hizmet verebilmiş bir kişiye hangi vicdan ile böyle hakaretlerde bulunmayı kendinize hak sayıyorsunuz onu bir düşÃ¼nün bakalım.

Ben hiçbirinizi tanımam,tanımak da istemem;

ben tanımak istediğim aklı başında Uyghurları nerede olsa bulup tanışıp

onlara bir hizmet verebilirsem kendimi yeterince mutlu hissediyorum.

BEN TİCARET VE SİYASET İLE UĞRAŞMAM,

BANA KİMSE ZORLA BİR FİKİR AŞILAYAMAZ,

BEN BEŞ DİLE VAKIFIM VE KENDİ FİKİRLERİMİ BİRŞEYİ ARAŞTIRMADAN
NE OLUŞTURURUM VE NE DE GELİŞTİRİRİM.

BEN KENDİ MİLLETİME HİZMET ETMEK İÇİN SİZLERDEN İZİN İSTEMEM

HELE YAPTIĞIM İŞLERDE SİZLERDEN YARDIM DA DİLENMEM

KENDİ İMKANLARIMLA YAPTIĞIM İŞLER VE ELDE ETTİĞİM NETİCELER BANA YETER.

BEN UYGHURLARI MEDENİ İNSANLAR DİYE ELİMDEN GELDİĞİNCE HİZMET VERMEYE KALKSAM,EN MEDENİYETSİZLERİNİN BENİ BULMASI VE KÃœFÃœR ETMESİ ASLINDA UYGHUR MİLLETİNİN İÇİNDEN NE YAZIKKİ BÖYLELERİNİN
DIŞARILARA KAÇMIŞ OLMASI ÇOK ÃœZÃœCÃœ.

BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN TÃœRK ÇİN İLİŞKİLERİ SEBEBİ İLE
VATANDAKİ UYGHURLARA HİZMET EDEBİLMEK,

ULUSLARARASI ARAŞTIRMACILARIN,SANATKARLARIN,TARİHÇİLERİN,
TURİZMCİLERİN,YATIRIMCILARIN,ÖĞRETMENLERİN VE
CEMİYETE VE İNSANLIĞA HİZMET VEREN KİŞİLERİN DİKKATLERİNİ
ORALARA ÇEKMEK

ULUSLARARASI DOSTANE FAALİYETLERİN GERÇEKLEŞMESİNE ÖNAYAK OLMAK

VE BU TÃœR FAALİYETLER DE ANCAK ÃœLKELERARASI HUKUKİ-SİYASİ VE SOSYAL ANLAŞMALAR ÇERÇEVESİNDE OLABİLİR.

Herkes kendi doğru bildiği ve elinden gelen işleri yapmağa çalışsın,

kimseye zararı olmayan vatan evlatlarını rahatsız etmeyi de bırakın,

ki ben bugüne kadar bana yapılan hakaretlere de elimden geldiğince
bir edeb ,ahlak ve görgü çerçevesinde cevap vermişim,

(iş küfür etmeğe kalsa idi ben herhalde beş dilde sizlerden daha çok
bu işin hazinesine sahip olduğumu unutmamanız gerekmekte)

Gördüğünüz gibi benim kimliğimi saklama gereğim yok,

siz kendi kimlik sorunlarınızla uğraşın.

layık olan okuyuculara
saygılarımla,

oguzhan

Unregistered
15-11-06, 11:40
İslam Konferansı Teşkilatı genel sekreteri
sayın Prof.Ekmeleddin İhsanoğlu'na sorabilirseniz :

Türk ve Uyghur milletlerine gerek kendi sanatı,gerek araştırmaları,
ve IRCICA kütüphanesine memleketten getirdiği Uyghur bilim adamlarının
ilmi yayınları ile zenginleştirerek ,
Yıldız Sarayında açtığı sergilerde kaybolan geleneksel Türk el Sanatlarında
yeni fikirler geliştirip sanat dünyasına ilham vererek,

Uyghur Özerk Bölgesindeki tüm hattatlara IRCICA'nın konu ile ilgili yayınlarını götürüp,onların uluslararası müsabakalara katılmalarını sağlayarak

ve başka tarih,sanat tarihi,arkeoloji,etnoğraya,antropoloji,müzik,fo lklor,sanat ve el sanatları konularıda hizmet vererek

cemiyet içinde yerini almış bir Türk ve Uyghur asıllı diyebilir.

Memlekette,en başta sözüne güvenilir ve birçok kurumun başkanı,fahri başkanı,
ressam-hattat ve yakın bir dost olan
sayın Ghazi Ahmed beyefendi'ye soracak olursanız

benim Uyghur milletinin en azından bir kısmına (aydın olan kısmı)
yapmış olduğum hizmetleri ve uğraşları başından beri bildiği için

herhalde bugüne kadar tanıyamadığınız cinsten bir Uyghur ile
karşı karşıya olduğunuzu anlatabilir.

Amerika'da yaşayan Uyghur ziyalılarından Washington DC'dekiler de
elbette seneler içinde Amerika'da gerçekleştirdiğim ve davet ile katıldığım
sergi,kültürel etkinlikler,seminer ve konferanslar dolayısı ile

herhalde olumlu bir kanaat edinmişlerdir düşÃ¼ncesindeyim.

Mesela sayın Dolkun Kamberi,Kurban Veli,Ablikim Ilteber beyefendiler,

veya Kaliforniya'da yaşayan sayın Erkin Sıdık beyefendi gibi.

Almanya'da yaşayan sayın Erkin Alptekin beyefendi,beni şahsen hatırlamasa bile ailemi ve nereden geldiğimi herhalde en iyi bilenlerdendir.

Sizlerin haberiniz olsa bile pek aşina olmadığınız Washington DC Türk Elçiliği,
ATA-DC,TURCO,ATAA,ATC,
New York Başkonsolosluğu,ATS,Fatih Camii,
Boston fahri konsolosu,TÃœRKEV,

Mensubu olduğum ABD'deki meslek kuruluşları ve cemiyetler.

Boston ve Atlanta'daki kağıt müzeleri (çünkü buralar Uyghur kağıtçılık medeniyeti ile ilgili kıymetli belgeleri Uyghurlar namına hibe ettiğimden dolayı
bir de bana belge verdiler!)

Smithsonian Institution beni Uyghur kağıtçılını araştırmam ve 2002 de tanıtmakla görevlendirdiği ,

ve Folklife Festival müzesinde bir eserim bulunduğu için,

ve Geleneksel Türk Sanatlarındaki gelişmelerden senelerce haberdar ettiğim için

elbette sizlere hakkımda bir çift güzel söz söylemek nezaketinde bulunurlar.

Türkiye'de başta Kültür Bakanlığı ilgili birimlerinden yabancı ülkelerde
Türk Kültürü ve sanatlarını tanıtım faaliyetlerim hakkında da malzeme bulabilirsiniz.

Şimdi gelelim bana lüzumsuz yakıştırmalarda bulunan
ve bu konulardan haberi olmayan saygısızlara;

artık biraz utanın ve Uyghur milletine en azından bu kadar hizmet verebilmiş bir kişiye hangi vicdan ile böyle hakaretlerde bulunmayı kendinize hak sayıyorsunuz onu bir düşÃ¼nün bakalım.

Ben hiçbirinizi tanımam,tanımak da istemem;

ben tanımak istediğim aklı başında Uyghurları nerede olsa bulup tanışıp

onlara bir hizmet verebilirsem kendimi yeterince mutlu hissediyorum.

BEN TİCARET VE SİYASET İLE UĞRAŞMAM,

BANA KİMSE ZORLA BİR FİKİR AŞILAYAMAZ,

BEN BEŞ DİLE VAKIFIM VE KENDİ FİKİRLERİMİ BİRŞEYİ ARAŞTIRMADAN
NE OLUŞTURURUM VE NE DE GELİŞTİRİRİM.

BEN KENDİ MİLLETİME HİZMET ETMEK İÇİN SİZLERDEN İZİN İSTEMEM

HELE YAPTIĞIM İŞLERDE SİZLERDEN YARDIM DA DİLENMEM

KENDİ İMKANLARIMLA YAPTIĞIM İŞLER VE ELDE ETTİĞİM NETİCELER BANA YETER.

BEN UYGHURLARI MEDENİ İNSANLAR DİYE ELİMDEN GELDİĞİNCE HİZMET VERMEYE KALKSAM,EN MEDENİYETSİZLERİNİN BENİ BULMASI VE KÃœFÃœR ETMESİ ASLINDA UYGHUR MİLLETİNİN İÇİNDEN NE YAZIKKİ BÖYLELERİNİN
DIŞARILARA KAÇMIŞ OLMASI ÇOK ÃœZÃœCÃœ.

BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN TÃœRK ÇİN İLİŞKİLERİ SEBEBİ İLE
VATANDAKİ UYGHURLARA HİZMET EDEBİLMEK,

ULUSLARARASI ARAŞTIRMACILARIN,SANATKARLARIN,TARİHÇİLERİN,
TURİZMCİLERİN,YATIRIMCILARIN,ÖĞRETMENLERİN VE
CEMİYETE VE İNSANLIĞA HİZMET VEREN KİŞİLERİN DİKKATLERİNİ
ORALARA ÇEKMEK

ULUSLARARASI DOSTANE FAALİYETLERİN GERÇEKLEŞMESİNE ÖNAYAK OLMAK

VE BU TÃœR FAALİYETLER DE ANCAK ÃœLKELERARASI HUKUKİ-SİYASİ VE SOSYAL ANLAŞMALAR ÇERÇEVESİNDE OLABİLİR.

Herkes kendi doğru bildiği ve elinden gelen işleri yapmağa çalışsın,

kimseye zararı olmayan vatan evlatlarını rahatsız etmeyi de bırakın,

ki ben bugüne kadar bana yapılan hakaretlere de elimden geldiğince
bir edeb ,ahlak ve görgü çerçevesinde cevap vermişim,

(iş küfür etmeğe kalsa idi ben herhalde beş dilde sizlerden daha çok
bu işin hazinesine sahip olduğumu unutmamanız gerekmekte)

Gördüğünüz gibi benim kimliğimi saklama gereğim yok,

siz kendi kimlik sorunlarınızla uğraşın.

layık olan okuyuculara
saygılarımla,

oguzhan

Toyishe emdi,sawatsiz mexluqlar!

Unregistered
15-11-06, 11:55
Toyishe emdi,sawatsiz mexluqlar!
ozini maxtap yiziwalsa hisap emes, xitaygha qarshi herket qilip baqsa bolidu. hayatida xitayning achchiqini kelturup qoymay dep yergimu asta dessep mangidighan bu mexluq, istanbuldiki siyasiy paaliyetchilerning kimni korse yaqturmaydu, keynidin soz qilidu. texi aldinqi kuni bu yerge aghzini buzup tillap bir nerse yazghan bilimlik mushughu? mediniyet digen weten bolsa tereqqi qilidu. quruq gep qilmay siyip kirip uxlap qeling. uyqingiz kelmise, ishik derizingizni taqap, xitayni tillap beqing. qilalamsizkin qeni?

K.Atahan
15-11-06, 12:24
ozini maxtap yiziwalsa hisap emes, xitaygha qarshi herket qilip baqsa bolidu. hayatida xitayning achchiqini kelturup qoymay dep yergimu asta dessep mangidighan bu mexluq, istanbuldiki siyasiy paaliyetchilerning kimni korse yaqturmaydu, keynidin soz qilidu. texi aldinqi kuni bu yerge aghzini buzup tillap bir nerse yazghan bilimlik mushughu? mediniyet digen weten bolsa tereqqi qilidu. quruq gep qilmay siyip kirip uxlap qeling. uyqingiz kelmise, ishik derizingizni taqap, xitayni tillap beqing. qilalamsizkin qeni?

Xitayni tillap genis rekorti yaratqan bilenmu, musteqil bolghili bolmadu, kallimizni ishlitip, hemme adem özi qilalaydighan sahe we kesipte weten-millet uchun kereklik bolghan herqandaq bir paydini "Weten uchun", "Millitim uchun" dep ghurur, wijdan bilen qolgha kelturushke adetlengende andin....meqsetler uchun tang atidu....siz tallighan yolingizda mengip, bashqilarning öz rolini jariy qilishigha tosqunluq qilidighan söz heriketlerde bolmang!
manga siyip kirip uxlashni, yashashni, tajawuzchiliqqa qarshi turushni rastinla ugutishni xalisingiz,bir amal qilip siz bilen tonushup qelishni, andin keyin ya uginish ya ugutishni meslihet qilishni teshebbus qilimen.qarighanda siz birersining aktip qollighuchisi, aktip qollighuchi bolmaq qehriman, muellim we qomandan bolghanliq emes!özingizge layiq, bilimingizge layiq, tepekkuringizgha layiq gep qiling, milletperwer bolsingiz bolidu, emma özingiz bilidighan dayiridiki naxshini oqung...tejirbisizlik qilmang, köpraq oylap axirida pikir qiling, kitap oqung..... azraq sözlep, köpraq ishleng....

Oghuz ewladi
15-11-06, 23:42
Hormetlik ependim,
Oghuzhanning Weten uchun ishlesh shereplik. Emma bir sawaq biring anglap baqay. Siyasidin yiraq turup hemmeylen asanraq yolda mangsaq, Unwanning chongini ilip jan beqishqa yuzlensek, hitayning konglige kilidighan ishlardin yiraq tursaq, Wetenni hitayning aldida Xinjang disek wetenge qanchilik chong payda yetkuzermiz? Weten payda kop bolamdu ziyinimu? Hitaylarning arimizdiki siyasettin yiraq turghuchilardin paydilinish ihtimali yoq emesqu?

Yene bir koz qarishingizgha qoshulmaymen.Weten dawasida daim sozlep turuwatqanlarni kitap oqumaydighanlar digendek tesir berip qoydingiz. Bilishingiz mumkin Abduqadir domallam, nimshehit, Memteli ependi, Esa ependim, Erkin Alptekin, Sidiq Hajim Ependiliernig hemmesi bilimlik ademler emma ular weten uchun her waqit sozleydu. hemme ademlerning u buyuk shehslirimizdek oylashqa bolmaydu, emma weten uchun sozlesh uchun wijdan kitidu. Qandaq qaraysiz, chushenchilirimizni almashtursaq, rehmet.

Xitayni tillap genis rekorti yaratqan bilenmu, musteqil bolghili bolmadu, kallimizni ishlitip, hemme adem özi qilalaydighan sahe we kesipte weten-millet uchun kereklik bolghan herqandaq bir paydini "Weten uchun", "Millitim uchun" dep ghurur, wijdan bilen qolgha kelturushke adetlengende andin....meqsetler uchun tang atidu....siz tallighan yolingizda mengip, bashqilarning öz rolini jariy qilishigha tosqunluq qilidighan söz heriketlerde bolmang!
manga siyip kirip uxlashni, yashashni, tajawuzchiliqqa qarshi turushni rastinla ugutishni xalisingiz,bir amal qilip siz bilen tonushup qelishni, andin keyin ya uginish ya ugutishni meslihet qilishni teshebbus qilimen.qarighanda siz birersining aktip qollighuchisi, aktip qollighuchi bolmaq qehriman, muellim we qomandan bolghanliq emes!özingizge layiq, bilimingizge layiq, tepekkuringizgha layiq gep qiling, milletperwer bolsingiz bolidu, emma özingiz bilidighan dayiridiki naxshini oqung...tejirbisizlik qilmang, köpraq oylap axirida pikir qiling, kitap oqung..... azraq sözlep, köpraq ishleng....

Unregistered
16-11-06, 02:15
xitaygha podaqchiliq qilip jinis rekorti yaratsa, weten musteqil qilghili bolamdu hey axmaq??!!! men bir kunisi aldingizgha baray, shu waqtida korisheyli, bolamdu?! dunyaning hich bir yeride belgilik bir kesip bilen ozini birdin bir bilimlik dep atap ketken kishi yoq, wetenperwer dep atap ketken kishi yoq. hemme adem ozining kesipide millitige paydisi bar ish qilidu, ozingizni nime chaghlaysiz? xitay konsulining labasidek soz qilghan herqandaq kishige(sizmu shuning ichide), chetellerde turupmu Uyghur xelqining musteqilliq herkitini undaq yaki bundaq shekilde burmilaydighan herqandaq kishige pikirimiz, meydanimiz iniq. turkiye bilen xitayni ittipaqlashturup, uyghurlargha paydiliq ish qilarmish. chetellerdiki Uyghurlar 50 yildin beri xitaygha qarshi turup, Uyghurlargha hichqandaq payda ekelmeptimish, hazir siz xitayning ghalchiliqini qilip ekiliwatamsiler? Eysa Yusup Alptekin ependi hayati boyinche turkiye xelqige weten dep anglitip kelgenliki uchun, turkiyediki 'comhuriyette kanat gerenler' qatarigha kirgenliki uchun, siz bugunki kunlikte mushunchilik kunde turiwatisiz, qaysi yuzingiz bilen 50 yildin beri digen gepni qilisiz? xitay konsuli medibiyet kunlirini yaki dolet bayram kunlirini qilghinida qachurup qoymay berip genbiy qiliwatqanliqingizni bilip turimiz. xitay konsulini herqanche maxtisingizmu yaki pedazlap yaxshi korsetsingizmu, men uchun, elwette Uyghur xelqi uchun eng esheddiy dushmen! esli qeningizdin yumshaqbash hem buzuq adem ikensiz, bash aghritmay yoqulung!

Unregistered
16-11-06, 07:17
xitaygha podaqchiliq qilip jinis rekorti yaratsa, weten musteqil qilghili bolamdu hey axmaq??!!! men bir kunisi aldingizgha baray, shu waqtida korisheyli, bolamdu?! dunyaning hich bir yeride belgilik bir kesip bilen ozini birdin bir bilimlik dep atap ketken kishi yoq, wetenperwer dep atap ketken kishi yoq. hemme adem ozining kesipide millitige paydisi bar ish qilidu, ozingizni nime chaghlaysiz? xitay konsulining labasidek soz qilghan herqandaq kishige(sizmu shuning ichide), chetellerde turupmu Uyghur xelqining musteqilliq herkitini undaq yaki bundaq shekilde burmilaydighan herqandaq kishige pikirimiz, meydanimiz iniq. turkiye bilen xitayni ittipaqlashturup, uyghurlargha paydiliq ish qilarmish. chetellerdiki Uyghurlar 50 yildin beri xitaygha qarshi turup, Uyghurlargha hichqandaq payda ekelmeptimish, hazir siz xitayning ghalchiliqini qilip ekiliwatamsiler? Eysa Yusup Alptekin ependi hayati boyinche turkiye xelqige weten dep anglitip kelgenliki uchun, turkiyediki 'comhuriyette kanat gerenler' qatarigha kirgenliki uchun, siz bugunki kunlikte mushunchilik kunde turiwatisiz, qaysi yuzingiz bilen 50 yildin beri digen gepni qilisiz? xitay konsuli medibiyet kunlirini yaki dolet bayram kunlirini qilghinida qachurup qoymay berip genbiy qiliwatqanliqingizni bilip turimiz. xitay konsulini herqanche maxtisingizmu yaki pedazlap yaxshi korsetsingizmu, men uchun, elwette Uyghur xelqi uchun eng esheddiy dushmen! esli qeningizdin yumshaqbash hem buzuq adem ikensiz, bash aghritmay yoqulung!

Nime degen bichariliq sizdiki, nimishqa bu geplerni wetendiki tuqqanliringizghamu qilmaysiz? Biz emdi xatirjem bolduq, weten sizning qolingizda azat bolidighan boldi, xeyir xosh..........

Unregistered
16-11-06, 10:17
Nime degen bichariliq sizdiki, nimishqa bu geplerni wetendiki tuqqanliringizghamu qilmaysiz? Biz emdi xatirjem bolduq, weten sizning qolingizda azat bolidighan boldi, xeyir xosh..........
oghuzghan diganman

oguzhan
17-11-06, 08:18
İstanbul'da herhangi bir Uyghur siyasi faaliyetçi ile görüştüğüm pek doğru değil.

Fakat SUUDİ ARABİSTAN'DA RİYAD'DA 7-14 KASIM TARİHLERİNDE

SUUDİ ARABİSTAN TURİZM VE KÃœLTÃœR BAKANLIĞI İLE IRCICA'NIN

ORGANİZE ETTİĞİ İSLAM ÃœLKELERİNDE TURİZM VE EL SANATLARI KONGRESİNE;

ki bu kongreden Vakıf başkanı sayın Rıza Bekin beyefendinin haberi yoktu,

ben de Uyghur Özerk Bölgesinin Turizm ve el sanatları,

sayın Muhammed Salih Hacı beyefendi'nin Uyghurca'ya tercüme ettiği

Kuran-ı Kerim,seneler sürecinde büyük bir emekler ile hazırladığı
Uyghurca Arapça sözlüklerin tanıtımı,Buhari'den tercüme ettiği Hadis kitaplarının,Arap Krallarının ödüllendirdiği ve Arapça yazmış olduğu Kasideler toplamının ,İslam Dünyasında Kadın Kahramanlar isimli kızının yazdığı kitapların bu kongrede kiralanacak (ya da zaten organizarörlerin tahsis ettiği) bir standda teşhir edilip (TİCARET YAPMAK İÇİN DEĞİL !!!

UYGHURLARIN İSLAM MEDENİYETİNE KATKILARINI TANITMAK AMACI İLE)

Bütün Uyghur milletinin ressam olarak tanıdığı fakat aynı zamanda
60 yıllık meşki olan eşsiz hattat sayın Ghazi Ahmed beyefendi'nin Eylül ayında bana sergi açmak maksadı ile hediye ettiği ,
Arapça ve Kuran-ı Kerim'den yazdığı Sini üsluptaki hat eserlerini

İslam dünyasından gelecek sanat,tarih,turizm ve bilumum konulardaki mütehassıslara tanıtmak ve Uyghur hattatlık sanatlarını teşvik etmek

Uyghurların İslam mimarlık sanatına olan katkılarını tanıtan kitapları
kiralanacak veya tahsis edilmiş bir standda dünya islam ülkelerine tanıtmak

HERŞEYDEN DE ÖNEMLİSİ BİNLERCE NÃœMAYİŞE BEDEL

BÖYLE BİR FIRSATIN DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ BİLDİRMEK

VE DUYURMAK

sizlerce siyasetçilerin arkasından konuşmak sayılıyorsa,

ben insanların genelde yüzlerine karşı konuşurum.

Gelelim bu durumlardan bu şekilde haberdar olmayıp,
bana kara çalmak isteyenlerin ahlaksız ithamlarına;

60 ve 70 yaşların üstünde olan Uyghurlardan bazıları (hatırlayanlar var)

bundan 25 veya 30 yıl önce
Avrupanın bir şehrinde başka bir Uyghur tarafından misafir edilip

herkes vatan millet diye gaza gelip ileri geri konuştuğunda ,

yemek yenilen masanın örtüsü sıyrılıp

çalışır vaziyette bir büyük makaralı teyp ortaya çıkar

o zamanlar kasetçalar veya ufak ses kaydedici cihazlar henüz piyasada yoktur......

Şimdi görünen o ki ,

elma ağacın dibine düşermiş !!!

Ben bugüne kadar Uyghurlar ve cemiyetleri hakkında bir tenkit yapmışsam,

bunu mümkün mertebe kişi veya kuruluşların arkasından değil

ERKEKÇE VE MERTÇE internet ortamında kendi adım ile yapmışımdır,

bu sadece benim değil herkesin ama yerinde ama yersiz yaptığı
adetteki işlerden biridir.

Kaldı ki umuma hizmet vermeye çalışan kişilerin yaptıkları
elbette ya takdire ya da eleştiriye maruz kalacaktır..

Yoksa siz sadece beni tenkid edeceksiniz,

bana ne yapıp ne yapmamamı söyleyeceksiniz..de

o hak ben de olmayacak !!!

ŞİMDİ BEN SORUYORUM NE DİYE UYGHUR MEDENİYETİNİ EN İYİ TANITIM

FIRSATINI SUUDİ ARABİSTAN'DAKİ KONGREYE KATILIP

HAZIR TOPLANMIŞ OLAN DÃœNYA MİLLETLERİ HUZURUNDA

BİLDİRİLER SUNUP VE UYGHUR MEDENİYETİNE AİT ESERLERİ TANITIP

VATAN İÇİN BİR HİZMETTE BULUNMADINIZ ?

yoksa sizin hizmet anlayışınız Oguzhan gibi siyasetten ve ticaretten anlamayan ,ama Türk milletini uluslararası arenalarda temsil etme seviyesine ve
kabiliyetine ulaşabilmiş bir kişi ile uğraşmak mıdır.

Kendinize gelin , ben bulunduğum yerlere bir günde gelmedim ,

yılların birikimi,emeği,yatırımı var ...

beni Uyghurların takdir etmesine -hele böyle seviyesiz ithamlarda bulunanların-
hiç ihtiyacım yok...

ZATEN OLSA İDİ BEN ÇOKTAN SİZLERİN CEMİYETLERİNİZE DE GİRMİŞ OLURDUM ....

VATAN SEVGİSİ KİMSENİN TEKELİNDE OLAN BİRŞEY DEĞİLDİR...

ŞAYET BİR ÖLÇÜSÃœ OLSA İDİ

HERHALDE BU DA VATAN İÇİN YAPILAN İŞLER

VE HİZMETLER İLE ÖLÇÜLÃœRDÃœ.....

Seninki az benimki çok ! diye birşey yoktur.
Bu bir yarıştır !!!!

Herkes elinden geleni kendi idrakı ve bilimi ve seviyesi doğrultusunda yapabilir.

Herkes kendi işine baksın,
kendimize yakıştırmadığımız işleri başkalarına layık görmeyelim.

Affetmek büyüklüktür,ben beni tanımadan bana hakaret etmiş kişileri

bir daha tekrar etmemeleri kaydı ile burada herkesin huzurunda afediyorum,

gerisi tüce Tanrı'nın takdirine kalmış.

oguzhan

Unregistered
17-11-06, 10:41
Vatan icin bir seyler ile ugrasmak iyidir. lakin siyasiylerin arkasindan konusmak, siyasiylerle karsi-karsiya gelmek dogru degildir oghuzhan. sana onceden soylemistim, bir daha siyasiylerin arkasindan konusma, diye.

ayrica, senin cin konsoloslugunun organize ettigi eylemlere, gerce kulturel eylem olsada, sanki cin konsoloslugunun sozcusu gebi konusarak, her kesi oraya burdan davet etmende dogru bir sey degil. sana ilk yazdiginda guzelce sormustuk, yazmistik. konuyla ilgili RFA Uyghur haberlerini dinle. Ata-turk kultur merkezine gitmek istemeyenlerde konustu, gitmislerde konustu. her halde her kimse kendi goruslerinde dogru.

birde unutma, Uygurca-Almanca sozluk diyorsun, peki sen niye yapmadin? egerki yapilacaksa cebinden 500 dolar para cikacakmidir senin? her konustugun kelimeyi dusunerek konus.

birde, niye siyasiylerden uzakta durmayi her kese tavsiye ediyorsun? niye? siyasiyler kendi halki icin, kendi ulkesi icin iyi bir seyleri yapmaya calisiyorlar. ne yani, her kes senin gebi siyasiyden uzak, cin konsolosluguna yakinmi durmasi lazim? ne yani, kultur omudur bey efendi?

bizim burda cok daha ileri guruslu siyasiy insanlarimizda vardir. sana birinin kotulugu dukunmussa, sadece o kisi hakkinda konusabilirsin, sadece sana yaptigi kotulugu hakkinda konusabilirsin, fazla degil. asla tum siyasiyler hakkinda konusamazsin.

Turkiye MIT olarak bir cok kisiyi gizlice sorguya almis, sorusturmus. tabii bazi nedenlerden dolayi her sey ortaya cikmayacak. ema bilki, senin gebi cin konsulusluguna gidince cin'i seven, cin ile isbirliginda olmak isteyen, Turkiye'ye gelince Turku sevenler coktu. artik insanlarimiz neyin dogru, neyin yanlis oldugunu, kimin neyin pesinde oldugunu cok iyi bilirler.

hadi git, Vatanini seviyorsan, Uygurunu seviyorsan, git elenden gelen bir seyleri yapmaya calis, ugras bir seyler ile. dedigimi unutma, bir daha siyasiylerin arkasindan konusma. bir daha cin'in organize ettigi eylemlere sozcusu gebi konusupta, insanlarin kafalarini karistirma.

bende seni bir sartla affediyorum. sakin bir daha siyasiylerin arkasindan konusma, siyaset ile halki uzaklastirma yada oyle konusma.

egerki Uygurca-Almanca sozluk yaptirmak istiyorsan, haberim olsun, bende elimden gelen katkilarda bulunurum. buda benim buyuklugum olsun.

haydi, hosca kal. bir daha yazma, zamanimi alma, gule gule...