PDA

View Full Version : hewer turkiye din

uygurjanlar
18-09-06, 06:09
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk devlet ve topluluklarına "Türkçe Konuşan Devletler Topluluğu'nu kuralım..." çağrısında bulundu.
Türk devlet ve topluluklarının birbirlerinin sorunlarına kayıtsız kalmamasını isteyen Erdoğan, uluslararası alanda da birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

Antalya'da düzenlenen 10. Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk, Kardeşlik ve İşbirliği Kurultayı'nda liderlere seslenen Başbakan Erdoğan, "Dünya siyasetinin ya nesnesi ya öznesi olacağız. Ama bizim mahallemizde oynanan iktidar oyununun dışında kalamayız" dedi.

Erdoğan, konuşmasını şÃ¶yle sürdürdü:
"Fransızca konuşan milletler topluluğu, İngilizce konuşan milletler topluluğu, İspanyolca konuşan milletler topluluğu hep böyle bir anlayışın eseridir. Öyleyse neden bizler de dış politikada koordineli hareket ederek bir sinerji oluşturan, birbirlerinden güç alan böyle bir yapıyı oluşturmayalım? Türkçe Konuşan Devletler Topluluğu... Hem de uluslararası alanda daha aktif ve etkin roller oynamamızı sağlayacak, böylece, haklarımızın çıkarlarını daha korumamıza imkan sağlayacak, hem de bölgemizde barış ve istikrara katkıda bulunacaktır. Bütün kardeş devlet ve toplulukları, daha fazla gecikmeden, bu konuda gerekli adımları atmaya davet ediyorum."
http://www.trt.net.tr/wwwtrt/hdevam.aspx?hid=159432

Unregistered
18-09-06, 08:28
siz muxu heverni uyghurche qilip yezipqoyghan bolsingiz yaxshi bolattiken,

Unregistered
18-09-06, 09:04
Erdoğana söyleyin, önce Türkiyede basilan haritlerde vatanimizin adini Doğu Türkistan diye almaya izin versin. "Sincan" "Xinjiang" diye yazarken, kendiside sonra çinçe(cinçe) örenmeye mejbur kalacaklar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk devlet ve topluluklarına "Türkçe Konuşan Devletler Topluluğu'nu kuralım..." çağrısında bulundu.
Türk devlet ve topluluklarının birbirlerinin sorunlarına kayıtsız kalmamasını isteyen Erdoğan, uluslararası alanda da birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.
Erdoğan, konuşmasını şÃ¶yle sürdürdü:
"Fransızca konuşan milletler topluluğu, İngilizce konuşan milletler topluluğu, İspanyolca konuşan milletler topluluğu hep böyle bir anlayışın eseridir. Öyleyse neden bizler de dış politikada koordineli hareket ederek bir sinerji oluşturan, birbirlerinden güç alan böyle bir yapıyı oluşturmayalım? Türkçe Konuşan Devletler Topluluğu... Hem de uluslararası alanda daha aktif ve etkin roller oynamamızı sağlayacak, böylece, haklarımızın çıkarlarını daha korumamıza imkan sağlayacak, hem de bölgemizde barış ve istikrara katkıda bulunacaktır. Bütün kardeş devlet ve toplulukları, daha fazla gecikmeden, bu konuda gerekli adımları atmaya davet ediyorum."
http://www.trt.net.tr/wwwtrt/hdevam.aspx?hid=159432

Oğuzhan
18-09-06, 13:07
sizin gözünüz kör ölmuş kardeşim . siz önce harıtalara iyice bakında sonra yazmaya karar verin Dünyanın siyasi harıtasında kocaman büyük harflarla Doğu Türkistan yazılı . benim elimde var . araştırmadan iftara atmaya kalkmayın. İLK okulun dersliklerinde Türklerin göç ettikleri bölgeler adında harıta var . onunda Doğu Türkistan var.

Professional Uyghur!
18-09-06, 18:46
sizin gözünüz kör ölmuş kardeşim . siz önce harıtalara iyice bakında sonra yazmaya karar verin Dünyanın siyasi harıtasında kocaman büyük harflarla Doğu Türkistan yazılı . benim elimde var . araştırmadan iftara atmaya kalkmayın. İLK okulun dersliklerinde Türklerin göç ettikleri bölgeler adında harıta var . onunda Doğu Türkistan var.
evet, haklisiniz. hatirliyorum, birde Turk Standartlari Institusi tarafindan basilan haritada da aynen Dogu Turkistan diye yaziyordu....

Unregistered
19-09-06, 12:03
Bu sene İlk öğretim okul çocuklarına dağıtılan kitaptaki Türk Dünyası Haritasında "Sincan Uygur Özer Bölgesi" diye yazmışlar.Daha önceki kitaplarda "Doğu Türkistan" idi.Anlaşılan Allahın da merhametinden uzak kalan bu zavallı toprak artık uyduruq "Sincan" olarak Türk öğrencilerine öğretilecek.Bu Çin Halk Cumhuriyetinin Türkiyedeki yüzlerce başarılarından biridir sadece.Ah zavallı ülke ah! ah bir kiyamet olsa da sen de be vafasız dünyanın adaletsizliğinden bir kurtulksan! nerede o günler nerede belkim Çinliler Öbür dünyada da yakanı bırakmazlar belki....
Sadece bumu Muhammed, Ahmet, Emin...gibi Uygurca isimler de mai-mai-ti, Ahi-meiti,Yi-ming...... denilerek bozulrak söylenmiyormu?
Bu Çinlilerde hiç mi insap yok be zavallı Doğu Türkistan'ın en ucra sokaklarına bile He-nan lu, Jie-jiang lu, Chang jiang-lu ......bilmem ne lu ne lu ne diye isimleri çoktan takıvermişler.....

Unregistered
19-09-06, 12:06
Allah urghanni peyghamber qoshlap uruptu digen shu...

Unregistered
19-09-06, 17:41
Kardes kücük cekmecide köselerde bailan haritilari dimiyorum. Resmi olarak okullarda kulanan haritelere bakin, ne kadar kör olduğunuzu biliceksiniz.

turkekul
26-09-06, 07:11
Bu sene ?lk ö?retim okul çocuklar?na da??t?lan kitaptaki Türk Dünyas? Haritas?nda "Sincan Uygur Özer Bölgesi" diye yazm??lar.Daha önceki kitaplarda "Do?u Türkistan" idi.Anla??lan Allah?n da merhametinden uzak kalan bu zavall? toprak art?k uyduruq "Sincan" olarak Türk ö?rencilerine ö?retilecek.Bu Çin Halk Cumhuriyetinin Türkiyedeki yüzlerce ba?ar?lar?ndan biridir sadece.Ah zavall? ülke ah! ah bir kiyamet olsa da sen de be vafas?z dünyan?n adaletsizli?inden bir kurtulksan! nerede o günler nerede belkim Çinliler Öbür dünyada da yakan? b?rakmazlar belki....
Sadece bumu Muhammed, Ahmet, Emin...gibi Uygurca isimler de mai-mai-ti, Ahi-meiti,Yi-ming...... denilerek bozulrak söylenmiyormu?
Bu Çinlilerde hiç mi insap yok be zavall? Do?u Türkistan'?n en ucra sokaklar?na bile He-nan lu, Jie-jiang lu, Chang jiang-lu ......bilmem ne lu ne lu ne diye isimleri çoktan tak?vermi?ler.....

Ya kardas cok aci,cok aci ,,,biz bu davayi once Turkiyedeki insanimiza nasil anlatmaliyiz
birseyler yapmak lazim,
kendimizi yaksak kimsenin umurunda degil
inan agliyorum bu yaziyi okudugum icin