PDA

View Full Version : Foruma Ayrı Bir Türkistan Forumu Açılsa ?

deli_tokuz
15-07-06, 13:29
Salam.

Otağda Türkistan Başlığı Altında ayrı bir yer açsak. Benim gibi Türkiyeden ya da diğer Türk yurtlarından otağı ziyaret eden kardeşlerim Uygur türkçesini bilmediklerinden zorlanmaz. Hem böylelikle Türkçe bilen Uygur kardeşlerimizi bulmamız daha kolay olur. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

Allaha emanetsiniz. Şimdiden teşekkürler :)

Unregistered
15-07-06, 14:44
Kardeshim, öye bir sayfayi kendiniz acin.
Eger Uygurlar Öyle bir sayfa acarsa, hökümetiniz böyle sayfayi -- cinlar para verse--- Türkiyede yasaklabilir.

Türkleri seviyorum, ama bizde dilden baxqa hich qardeshlik yoq gibi.

Salam.

Otağda Türkistan Başlığı Altında ayrı bir yer açsak. Benim gibi Türkiyeden ya da diğer Türk yurtlarından otağı ziyaret eden kardeşlerim Uygur türkçesini bilmediklerinden zorlanmaz. Hem böylelikle Türkçe bilen Uygur kardeşlerimizi bulmamız daha kolay olur. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

Allaha emanetsiniz. Şimdiden teşekkürler :)

deli_tokuz
16-07-06, 05:20
Kardeshim, öye bir sayfayi kendiniz acin.
Eger Uygurlar Öyle bir sayfa acarsa, hökümetiniz böyle sayfayi -- cinlar para verse--- Türkiyede yasaklabilir.

Türkleri seviyorum, ama bizde dilden baxqa hich qardeshlik yoq gibi.

Tamam kardeşim.

Türkiye de böyle milliyetçilik yapan binlerce site var. hökümetimiz böyle sayfayi yasaklayamaz. Çinlilerden para da almaz. Çinlileri biz de sevmiyoruz çünki onlar bizim baş düşmanlarımız. Kardeşlerimize düşman olan herkez bizim de düşmanımızdır.

Dilimizin aynı olması , töremizin, kültürümüzün aynı olması büyük göçten önce hepimizin aynı topraklarda yaşıyor olması bizim qardesh olduğumuzu gösterir. Türkiyedeki Türklerin özü tarihte Orta asyada (Merkezi Asya ) başlar. Göç ettiğimiz için şimdi Anadolu (Türkiye) Topraklarındayız. Ama ata topraklarımızı hiç bir zaman unutmadık. Biz kardeşiz. Özümüz, sözümüz dilimiz hep bir hiç kuşkun olmasın.

www.uygur.org mesela bu Türkiyede yaşayan Uygur kardeşlerimizin kurduğu bir sayfa. Bunun gibi bir çok site var ülkemizde. Hökümetimiz böyle sayfaları yasaklamaz yasaklayamaz çünki biz Türk halqı kardeşlerini kendinden ayrı tutmaz.

Allaha emanetsin kardeşim.

mirzamuhammed
21-07-06, 12:41
www.uygur.org Turkiye´de yasayan Uygurlarin degil Almanya´da yasayan Abdulcelil Karakas´in web sitesidir. Kendisi Dogu Turkistan Enformasyon Merkezi ETIC baskanidir.