PDA

View Full Version : Banuvar ile ilginç sohbet

Unregistered
10-02-14, 10:17
Banuvar ile ilginç sohbet

Ben Arslan Taş Uygur Türkleri ile ilgili fikir düşüncülerini almak için Gazeteci Banuavar ile röportaj yapmak isterken ilginç diyaloglar ile karşılaştım.
Banuavar komünizmin etkisi altında kalan bir gazeteci olduğunu kanaatineydim, ben bu kadın ile Doğu Türkistan ve Uygur Türkleri hakkında röportaj yapmak istedim ve kitap fuarında karşılaştım kendi kitaplarını imza atarak satıyordu, sınırlar ötesi diye Uygurlar hakkında yazan kitabi var, benim RFA (Özgür Asya Radyosu) için röportaj yapmak istediğimi duyunca kabul etmedi ve didiki bu radyo Amerika için çelişiyor Amerika Uygurları Çin'den bölmek için kurduğu radyo, ben bu radyo için röportaj vermem dedi. ben dedim hanımefendi ne aleksi var hem de Uygurlar Çin'den ayrılarak bağımsız olursa bunun neresi kötü, siz Uygurların bağımsız olma sini istemiyormuşsun diye sordum, Banuavar didiki, evet ben istemiyorum, Çünkü orada Amerikan kokla hükumet kurulur böyle hükumeti ben istemiyorum u yüzden Uygurlar Çin'den bölünmeden yaşaması gerekir dedi. ben dedim Çinliler Uygurlara zulüm ediyorlar baskı uyguluyorlar, ketli ediyorlar buna ne derseniz dedim, Banuavar ben tarihi okudum Uygurlar da Çinlileri çok öldürmüş, Uygurlar bölünürse Kürtlerde Türkiye'den bölünür u yüzden onların bölünmesini istemiyorum dedi ben dedim, ne alakası var Kürtler tarihte hiç devlet kurmamış ve Uygurlardan durumu farklı, onlar daha özgür, parlamentoda hakkını savunabilir, partiyi kurabilir, örgütlenir ama Uygurlara Çin izin vermiyor örgüt yada partiye kurua Uygurları idam ediyor, öldürüyor, siz bir Türk olarak Uygurların bağımsızlığını desteklemiyorsanız? diye sordum, Banuavar, ben desteklemiyorum dedi, Çin büyük bir güç biz bati ve Amerika emperyalizme karşı Çin, Rusya ve Türkiye üçgen oluşturarak Dünyada batıdan daha büyük güç olabiliriz ben bunu istiyorum dedi, batıya ve Amerika'ya karşı Türkiye öyle olması gerekir dedi.
Ben daha sonra araştırdım Banuavar Türkiye'de komünist devletin kurulmasını istiyor bati ve Amerika’ya karşı Rus ve Çin ile iş birliği yapmak istiyor u yüzden şuan hapishanede tutuklu bulunan komünist partiye başkanı Doğu Perinçek ile aynı fikirde olduğunu ve onlar ile beraber çalıştığını öğrendim.
o bana dediki sen Amerika için çalışan koklasen CİA nin ajansın dedi, ben dedim, sen Rus ve Çinliler için çalışan kızıl komünist sen, sen onların uşağı ve koklasi dedim ve yoluma gittim.
Banuavar Çine gitti ve Uygurlar hakkında belgesel hazırladı. Belgeselde Doğu Türkistan’daki Uygurların hiç bir problemi yok Çin politikası altında özgürce yaşayan bir halk olduğunu anlatmaya çalıştı.
Banuavar bir Türk gazeteci ve komünizmin etkisi altında kalan Çin ve Rusyaya sempati bakan bir kadındır. Komünist fikir ve Düşüncüleri dolayı TRT deki işinden kovalandı. Hala yazılarında AK Parti Türkiye hükümetini ve Türkiye Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ı eleştiriyor.
Banuavar Dağıstan asıllı bir göçmen ailenin kızıdır . Bu kadın Uygurlara karşı Çin politikası destekleyen bir kadındır.
Uygur arkadaşlar Banu avarin hazırlağı Belgesede ne dediğini bilip bilmeden sosyal medyada paylaşti, ama dikkat edersek u videoda Uygurların hiç bir problemi olmadığını ve Çin politikası altında Uygurlarin huzur içinde yaşamış gibi göstermeye çalışıyor

Unregistered
10-02-14, 11:25
Hanim'in adi: Banu Avar, Banuvar degil.

Unregistered
10-02-14, 12:51
uyghurlardin paydilinip xitayning pulini elip beyiwatqan bu buzuqni bosh qoyiwetmesligimiz lazim