PDA

View Full Version : uyghur Akadimiyesi

Unregistered
30-09-13, 12:31
Essalamu eleykum, hörmetlik ustazlar, söyümlük savaqdaşlar ve qedirlik qerindaşlar, 10-ayning 5-6- künliri (Şenbe, Yekşenbe ) Uyğur Akademiyisining 5-qetimliq xelqaraliq ilmi muhakime yiğini eçilmaqçi bolup, bu qetimliq İlmi muhakime yiğiniğa Uyğurlarning eng hörmetke sazaver,dangliq alimliridin Fiziki alimi Dr. Erkin Sidiq, Biologiye alimi Dr. Şöhret Mutellip, Dorigerlik ilmi alimi Dr. Rişat *****lardin başqa yene Amerika, Yaponiye, Yavropa, Türkiyedin bolup, ilim-pen sahaside zor netijilerni qolğa keltürgen jem'i 24 pexirlik doktor-mutexesislirimiz intayin ehmiyetlik temilarda liksiyer bermekçi. Bu yiğinda yene, Türkiye Döletlik Penler Akademiyisidin baş mutexesis Fatih M Şahin ependimu "çetellik tetqiqatçi, ilim-pen xadimliring döletlik tetqiqat mukapat yardemliri eliş imkanliri" heqqide intayin paydiliq uçurlarni bermekçi. Bundaq bir puset belkim, hayatingizda qayta kelmesligi mümkin...Şunga barliq qerindaşlarning bu tepilğusiz pursetni qoldin bermey, yiğingha vaqtida iştirak qilişini, pexirlik alimlirimiz bilen didar ğenimette, hemsöhbette boluşini çin könglimizdin ümit qilimiz, yolunglarğa qaraymiz...
Orni: Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Suat Efe Konferans Salonu /Şişli. Vaqti: 10-ayning 5-, 6-künliri (Şenbe, Yekşenbe) 08:30 - 17:30.
Dem elişlarda qen-kezek, herxil içimlikler ve çüşlük tamaq birilidu. Alaqilişiş telefon numuri:
0212 5897667,
0537 8112235, 05063846639. Hörmet bilen:
Uyğur Akademiyisi
Www.akademiye.org

Unregistered
30-09-13, 16:41
Bu yazmayı gönderen arkadaşıma teşekkür ediyorum.ben de Hollanda'dan gelerek Türkiye'ye yatırım yapmayı düşünüyorum.bu süreçte bir çok firmayla hukuku aşamadan geçmeye ras geldim.keşke akadimiyenin olduğunu daha önceden bilseydim,uğurlanmayın.yine de geç değiliz,sizleri görmeye geliyorum.sadece ingilizce olmasından ismini beğenmedim ama benim gibi ileriyi düşünen için bulunmaz firsattır.

Oqughuchi
01-10-13, 00:56
Yighininglar ghelbilik bolghay! silerge utuq tileymen.

Unregistered
01-10-13, 01:34
Qandaq shartlerdiki uyghurlar qatnashsa bolidu?

Unregistered
01-10-13, 15:15

1. Pul bolish kerek; 2. Anch monch pen tehnica tekikat kilhan adem bolish kerek; 3. Erkin Sidik we ****** ****nin bodiheni kotegen adem bolish kerek.

Unregistered
01-10-13, 15:18

1. Pul bolish kerek; 2. Anch monch pen tehnica tekikat kilhan adem bolish kerek; 3. Erkin Sidik we (Riishat) *****nin bodiheni kotegen adem bolish kerek.

Unregistered
01-10-13, 15:58
Ishpiyonlar bilip bilmigen yaxshi ademlerni azdurup Xitayning dowlet bayrimini tebriklaydighan "merike" dek turidu. Yene neme shumluqlar pilanliniwatidu uqqili bolmaydu, keyinche bulimiz...

Unregistered
01-10-13, 21:34
Millat hainliri pan-tehnikini rat kilidu, Uyghur iqidiki bilimliklarga dahxatlik hojum kilidu. Bularning kalbidin zahar temip turidu. Ozining horun parazitlighidin tirixkan, natija kazanghanlarni qokturidu. Ozliri bolsa, musubatlik kunlarda toy, marikalarni oynaydu.
Ishpiyonlar bilip bilmigen yaxshi ademlerni azdurup Xitayning dowlet bayrimini tebriklaydighan "merike" dek turidu. Yene neme shumluqlar pilanliniwatidu uqqili bolmaydu, keyinche bulimiz...

Unregistered
01-10-13, 21:36
Undakta sining horunlighingdin, sanda pul yok, bilim yok, amma natija kazanghanlarni koralmaydighan ahlaksizlik barkan.
1. Pul bolish kerek; 2. Anch monch pen tehnica tekikat kilhan adem bolish kerek; 3. Erkin Sidik we (Riishat) *****nin bodiheni kotegen adem bolish kerek.

Unregistered
02-10-13, 09:54
qedirlik qerendashlar bu toplamqa katnishidiqankishler, biz uyhgurlarning ziyallerdinkanqu, bizning hormetlaydiqinimiz ularning bilimy. beshi yoqanbolsun , yake podiqi yoqanbolsun, bizningneme ishimizbar.