PDA

View Full Version : Ölen askerleri andık sonra da seks yaptık

Unregistered
01-05-06, 06:31
Ölen askerleri andık sonra da seks yaptık

Faruk ZABCI/LONDRA

Geçen hafta Daily Mail Gazetesi’nde yayınlanan haber ve fotoğraflar sayesinde sekreteri Tracey Temple ile olan ilişkisi ortaya çıkan İngiltere Başbakan Yardımcısı John Prescott’un siyasi kariyeri tehlikede. Temple’ın 250 bin sterlin karşılığı The Mail on Sunday Gazetesi’ne konuşmasının Prescott’un meslek hayatını bitirebileceği ileri sürülüyor.

Bill Clinton, Beyaz Saray’da Monica Lewinsky ile nasıl yaptıysa biz de John Prescott ile Whitehall’de aynı şekilde seks yaptık. Hem de Irak’ta ölen askerler için anma töreninden sonra. Prescott’un Admiralty House’daki dairesine gidip seviştik.

TRACEY Temple, The Mail on Sunday Gazetesi’nde dün yayınlanan açıklamalarında, Prescott’un seks uğruna oturduğu makamı suiistimal ettiğini ve kendisini günah keçisi yaptığını söyledi. Temple "Bill Clinton, Beyaz Saray’da Monica Lewinsky ile nasıl yaptıysa biz de John Prescott ile Whitehall’de (hükümet binaları kompleksi) aynı şekilde seks yaptık. Hem de Irak’ta ölen askerler için anma töreninden sonra" dedi. Bu sözler, Prescott’un siyasi hayatına "öldürücü bir darbe" olarak nitelendi.

EŞİNİ DE ALDATTI

Prescott ile iki yıllık ilişkisinin başlangıcında, Downing Sokağı 10 Numara’daki başbakanlık konutundan aldığı iş teklifini reddettiğini söyleyen Tracey Temple, Başbakan Tony Blair’i de krizin içine sokmuş oldu.

Tracey Temple, Başbakan Yardımcısı Prescott’un 20 yıl önce karısı Pauline’i, İşÃ§i Partisi milletvekili adayı Sarah Bissett-Scott ile aldattığını da ileri sürdü. Hatta başka sevgilileri olduğunu da iddia etti.

İlişkilerini daha kolay yürütebilmeleri için Prescott’un Basın Sekreteri Alan Schofield’in sahibi olduğu bir evde kendisine oda ayarladığını açıklayan Tracey Temple, "Basın sekreterinin bizim ilişkimizden haberi yoktu. John Prescott en yakın çalıştığı kişilerden bile sırlarını saklamasını bilirdi" dedi. Yılda 75 bin sterlin maaş alan basın sekreterinin İşÃ§i Partisi tarafından tayin edilmesine rağmen, maaşının vatandaşın vergilerinden çıktığına dikkat çekildi.

Eski metres de konuştu

John Prescott’un 20 yıl önce ilişki kurduğu, 1992 yılında İşÃ§i Partisi’nden milletvekili adayı olan Sarah Bissett-Scott da (57) Sunday Mirror Gazetesi’ne konuştu ve Prescott’u ikiyüzlülükle suçladı. İşÃ§i Partili politikacı heykeltıraş Hugh Tessier ile evli ve iki çocuk sahibi olan Bissett-Scott şunları söyledi:

"Çılgınca ve safça bir şeydi. Çok karizmatik ve ikna edici bir erkekti. Her şey parti kurultayında başladı. Tüm çabayı o gösterdi, ama birbirimizi çektik. Çok kadınla flört ediyordu. Şimdi çirkin ve şişman olabilir ama, ben onu tanıdığımda çok çekici bir erkekti. Sonunda üzerimdeki baskıya dayanamayarak ilişkiyi bitirdim. İki çocuk annesi evli bir kadın olduğum için dayanamadım. Bu sırrı yıllarca sakladım."

Hálá başbakan yardımcı olarak nasıl kalabiliyor

Kraliçe’nin de katıldığı St. Paul Katedrali’ndeki Irak Savaşı’nda ölenleri anma töreninden hemen sonra John Prescott’un Admiralty House’daki dairesine gidip seks yaptıklarını anlatan Tracey Temple, Southampton’da bir otel odasında seks yaptıktan sonra, aşağı inip iş yemeği için orada olan Başbakan Yardımcısı’nın eşi Pauline ile buluştuklarına dikkat çekti. Muhalefetteki Muhafazakar Parti milletvekilleri, Prescott’un kendi seks zevki için yaptığı masraflarla ilgili soruşturma açılmasını istediler. Özellikle Whitehall’da seks yapmasına inanamayan bazı İşÃ§i Partili milletvekilleri "John Prescott’un böyle bir şey yapabildiğine inanamıyoruz. Eğer yaptıysa nasıl hálá Başbakan Yardımcısı olarak kalabiliyor" diye konuştular. Tracey Temple, "John Prescott’u sevdim. Hálá da seviyorum. Çok iyi bir patrondu. Onun ilgisini sevdim. Şimdi mahvolan eşi Pauline’i de sevdim" dedi.