PDA

View Full Version : türkiyeden selam gardaslar

canturk81
02-04-06, 10:47
evvela hepinize selam ederim. ben türkiye türküyüm. siz kardeslerimize sevgi ve muhabbet duyuyoruz. fakat bu site neden uygur amerikan assocation onu anlamadım. bu arada sizin lehcenizi anlamakta zorlanıyorum. zamanla buna alısırım.

Unregistered
02-04-06, 11:00
evvela hepinize selam ederim. ben türkiye türküyüm. siz kardeslerimize sevgi ve muhabbet duyuyoruz. fakat bu site neden uygur amerikan assocation onu anlamadım. bu arada sizin lehcenizi anlamakta zorlanıyorum. zamanla buna alısırım.
cunku bu site Uyghur American Association sitesi de, ondandir.

UAA, amerikada bulunan Dogu Turkistanli Uygur Turklerinin sivil toplum orgutudur.

canturk81
02-04-06, 11:07
anladım. ben Türklügü simgeleyen herhangi bir olgunun 'am'erikan adıyla yanyana gelmesinden rahatsız oluyorumda ondan sordum. uygurların dili benim memleketimin lehçesine benzesede genede tam anlamadım. zaman içinde öğreniriz tabi. sitenin içeriğine görede siteye karşı tavrımızı koruz. saygılar.

Unregistered
02-04-06, 11:15
saygli kardas, turkye turk leri gecmis tahinda UYGHUR TURKLERI uchun bir sey yapmismi ejiba?!

anladım. ben Türklügü simgeleyen herhangi bir olgunun 'am'erikan adıyla yanyana gelmesinden rahatsız oluyorumda ondan sordum. uygurların dili benim memleketimin lehçesine benzesede genede tam anlamadım. zaman içinde öğreniriz tabi. sitenin içeriğine görede siteye karşı tavrımızı koruz. saygılar.

Unregistered
02-04-06, 11:16
guc bizde degil kardes, insaallah bir gun senin dedigin gebi de olur. insallah bir gun biz yonetiriz kendi topraklarimizi.... o zaman bak sen, dunya'yi turklestiririz.... her yerde bakarsin, canturk derler....

adini sevdim.... :)

canturk81
02-04-06, 11:28
sevgili kardeşim Türkiye Türkleri uzun zamandır kendisi için bile birşey yapmadı.
çok büyük bir savaştan çıktık. bütün kaynaklarımız ve yetişmis insanlarımız bu savaşta heba oldu. bizde yeni yeni dirilmeye başladık. Türk Milleti yeni bir uyanış içinde siz sanmayınkin biz Türkiye Türkleri orta asyada yaşanan katliyamlardan haberdar değiliz. çinin doğu Türkistanda yaptıklarını biliyoruz. ama bir yerde haklısın evet dua etmekten başka birşey yapmadık. bize unutturdular oradaki kardeşlerimizi bunu yapan kim? tabiki emperyalist devletlerdi. amerika ingiltere ve diğerleri. fakat biz Türklük bilincimizi ve Turan inancımızı yitirmediğimiz sürece kim bizi yok edebilir.