PDA

View Full Version : Çince şarkı söyleme rezaletine büyük tepki

Unregistered
23-11-11, 15:09
http://www.uygurunsesi.com/?mxz=haber&hid=833

Unregistered
23-11-11, 17:59
http://www.youtube.com/watch?v=EZX34-reaaI

Unregistered
23-11-11, 23:14
tam bir pislikmis yahu, amina koyiyim!!!

cin isbirlikci ajanlar her tarafta kayniyor yahu, amina koyiyim!!!!

Unregistered
24-11-11, 00:26
tam bir pislikmis yahu, amina koyiyim!!!

cin isbirlikci ajanlar her tarafta kayniyor yahu, amina koyiyim!!!!

Ayol da ekleseydin tam bir ibne olurdun....terbıyesız terbiyesiz konuşma , sen kimsinde "" koyuyorsun...
9 aydır yaşıyormuş istanbulda ,,,9 sene 90 senedir yaşayan Uygur var bu ülkese niye onlar böyle programlara katılamıyor.Çince şarkı söylemesine ben de karşıyım ve o akşam Türk arkadaşlarım ile izliyordum inannın acayıp utandım birandan agresipleştim ...Medeni cesaretini kutlamak ve doğru olanı terbiye muüsait eden şeklide ifade etmemmiz gerek. Bunu haber yapmak ne kadar etik bilemem....
Ek olarak
geçen hafta akşam Uygur mukam gurubunun gösterisine (18 kasım cuma akşam ) sadece davetiyesi olanlar katılıyordu(o akşam Çin Baş konsolusu, Uygur Iş Adamlar derneği ,Uygur özerk bölgesi urumçi belediye başkanları yardımcısı ,Yurd dişinda yaşayan Çin vatandaşlarından sorumlu müdür VS ) Doğu Türkistan vakfı sekretarı Alimcan ve Sayın genel başkan İlgar Aliptekin da katılmış Doğu Türkistan Vakfı siyasi eksenleri mi kaydı yoksa başka bir nedenleri mi var nacızane bir sormak istedim...
Saygılar
O akşam uygurdan Kazak fazala kazaktan Çinli....

Unregistered
24-11-11, 00:32
Uyghurlardin yene mushundaq munazirlerde axparat wastilirida uyghur oqughuchilarni tillaydighan eyipleydighan bolsaq , köpligen uyghur yashlirimizdin ayrilip kalimiz bezi gepler bar deydighan bezi gepler bar meydan tallap deydighan....Atalmiş milletseverler bu yerge oqughuli kelgen uyghur yaşlar siz oylighandek ondaq addi oylimisa kerek

Unregistered
24-11-11, 04:59
Hey okumuhluk doslirim,u J............. ning nerini aklahka teriiz? istanbuldeki uyghurlar 9 yil ichide bu hil programlargha ketilmighanning jazassi bumu? okuhuchi bolsa birnimisini kisiiiiiiiiiiiiip okusabolmamdu? Millitimizning hesasiyitini ve vetende bu bu hitayning zulmini chuenguchiliki yokma u Ja.... ning?! tehi yekin otmshte urumchide chong kirghinchilik bolup türk helkining pewkulade hisdashlikini kozghighan peyitte numus kilmastin sehnige chikip hitayche nahha okughini nimisi ?

okughuchi bolsa oghullar kongini Kizlar birmisini kisip okushibilen bolsun . helkimizning hesasiyiti bilen oyniship hichkim perwasizlik kilish heki yok.
mal igisidin oghri kuchluk dep nime digen heddidin ashkanlik bu?

Unregistered
24-11-11, 05:20
Hey okumushluk doslirim,u J............. ning nerini aklahka terishsiz? istanbuldeki uyghurlar 9 yil ichide bu hil programlargha ketilmighanning jazassi bumu? okuhuchi bolsa birnimisini kisiiiiiiiiiiiiip okusa bolmamdu? Millitimizning hesasiyitini ve vetende bu bu hitayning zulmini chuenguchiliki yokma u Ja.... ning?! tehi yekin otmshte urumchide chong kirghinchilik bolup türk helkining pewkulade hisdashlikini kozghighan peyitte numus kilmastin sehnige chikip hitayche nahha okughini nimisi ?

okughuchi bolsa oghullar kongini Kizlar birmisini kisip okushibilen bolsun . helkimizning hesasiyiti bilen oyniship hichkim perwasizlik kilish heki yok.
mal igisidin oghri kuchluk dep nime digen heddidin ashkanlik bu?

Unregistered
27-11-11, 14:22
Bu paskina kim ? zadi nelik ? Qandaq munapiqning qanjughi ? Bilidighanlar bolsa chaplap qoysanglar .

Unregistered
28-11-11, 14:18
suning bishi lay tursa , ushaq gep qilghanning paydisi nima? u ayalghu xitayche naxsha eytiptu-toghra emes. xitay qolida , diktaturisda siz xitayche naxsha eytmighanmu? yashisun Mawzidung dep shuar tolighan sizning ata-aningiz emesma?
mohit, zamangha qarap gep qilish kirek.

xitay diktaturisi yoq weten sirtida " men uyghurlargha wakaliten xitay bilen birliship kitish(Xitayfidratsiyuni)ni qobul qilimen" digen adem Erkin Eysa alptikin bolidu. u satqun yuqurda turkche aghzigha kelgen iplas sozlerni qilghanlarning Akisi bolup kelgen idi. ular ozliri kim bolghan bolidu?

bu xitayche naxsha eytqan ayalni qoghdighanliq emes- bash jinayetchi satqunlarni tonutqanliq. Uyghurche bilmeydighan, Sozliyelmeydighan, yazalmaydighanlar mneyli Engilische, Turkche bilishidin qeti-nezer -u beribir Uyghurluqtin chiqqan milli Meyip(Engelli)lerdur. ularning xitayche naxsha eytqan ayaldin perqi yoq - eger u ayal Uyghurche naxsha hem eytalisa !

bu heqte etrapliq chushenjiler we pikir -qarashlar uchun www.uyghurensemble.co.uk torbitige baq.

Mortum

Unregistered
28-11-11, 15:48
Bu paskina kim ? zadi nelik ? Qandaq munapiqning qanjughi ? Bilidighanlar bolsa chaplap qoysanglar .

Paskina Kim bolatti? Mortum Ependi Taza kilishturup Chaplap qoyuptu. qeni ozingiz nelik? Qandaq inqilapchining Erkek balisi yaki Wapadar Apsharkisi siz? Qeni u satqunlargha gepingizni taza bir dewalmamsiz?! anglap baqayli.

bizmu dewalayli.