PDA

View Full Version : Alman gençlerin Taliban saflarında çarpışması Almanya'yı şoke etti.

Unregistered
01-05-10, 11:51
Alman gençlerin Taliban saflarında çarpışması Almanya'yı şoke etti.

Önce Müslüman olup ardından Taliban’a katılan 20 ve 30 yaşlarındaki Almanlar’ın Afganistan’daki eğitim kampı görüntüleri Almanya’yı şoke etti. Ahmet Türk adlı Türk Taliban komutanının altında eğitim alan ve kendilerine “Deutsche Taliban Mujahedeen” (Alman Taliban Mücahidleri) adını veren 5 Alman’ın görüntüleri örgütün medya organı Elif Medya tarafından servis edildi.

Almanca konuşan Taliban militanları Alman lider Angela Merkel’i Müslümanlar’a karşı bir Haçlı Savaşı yürütmekle suçluyor. İsimlerini değiştiren Almanların kendilerine seçtikleri soyadı ise “El Almani”. Alman Taliban militanları silahlı eğitimlere katılıyor, ayrıca müttefik güçlere ait bir üsse düzenledikleri saldırı da an be an görüntüleniyor.

ALMANCA MESAJ VERDİLER

İsimlerini “El Almani” olarak değiştiren Almanlar’ın Taliban’da kullandıkları takma isimler ve video mesajındaki sözleri şöyle:

* Eyüp El-Almani: Allah Afganistan’ı kafirlerden kurtarsın.
* Abdulfettah El Muhacir: İşte benim güzel büyük silahım.
* Ebu Abdullah El Almani: Kafirlerin tümü yok edilmeli.
* Abdulfettah El Almani: Tüm Müslümanlar bu mücadelemizde bize katılsın.
* Seyfullah Amriki: Düşmanlar nasıl ay sonunda maaşlarını bekliyorsa, bu gördüğünüz mücahidlerin hepsi ödül olarak cenneti bekliyor.

SINIRDA BEKLİYORLAR

Taliban kampında görüntülenen 21 yaşındaki Eric Breininger ise mücahitlerin en tehlikelisi olarak gösteriliyor. Ayrıca Alman istihbaratına göre Taliban’a katılmak için hazır bekleyen onlarca Alman şu anda Pakistan-Afganistan bölgesinde bulunuyor. (Vatan)
http://www.wetinim.org/forum/viewthread.php?tid=7953