PDA

View Full Version : Yasabe kardesim ismail cengiz

IHTIYARI MUHBIR
09-07-09, 19:37
YASA BE KARDESIM ISMAIL CENGIZ

Merhaba kardesim Ismail Cengiz, bugun seni TRT TURK kanalinda konusurken seyrettim, cok sevindim, cok guzel konustun, Allah senden razi olsun kardesim,sagol millet senden razidir.

Aslinda seni cok ozlemisim, gorusmeyeli tam 28 seneyi gecmis, 17- Agostos depreminden iki ay once Istanbulda idim,Salih amca ile seni arayip evine gittik ama sen yokmussun, bir daha aramaya vakit bulamadan Istanbuldan ayrildim, gerci sonara yine tekrar kac sefer Istanbula gitmissemde seninle gorusmeye vakit bulamadim, kusuruma bakma,ama sende kac kere Mekkeye Dunya Islam Birliginin ( RABITA ) toplantilarina gelmissin haberim olmamis,hep sen gittikten sonar duydum maalesef gorusemedik, bir daha gelirsen beni muhakkak ararsin,

Bugun bu ekranda hem seni gormus oldum, hem konusmalarindan cok memnun kaldim, cok iyi konustun, cok iyi anlattin, Uyghur milletini , Dogu Turkistan davasini TRT TURK vasitasi ile 75 milyon Turk milletine en iyi sekilde anlattin,

Giydigin Doppa sana cok yakismis Ekranda Turk milletine tam bir Uyghur Turkunun seklini gosterdin, bir az sismanlamissin, ama cok saglikli ve dinc gordum, Allah afiyetini versin,

Soylediklerin cok onemli bilgiler idi, ama benim anlayamadigim sey,: o Urumqiden yayin yapan TRT TURK muhabiri adi " Bulent " miyidi neydi,herif Urumqi hastanelerinde tamamen Uyghurlar tarafindan dovulen 5-6 tane Cinlileri SIN CAN daki vahsetin magdurlari diye aciyarak anlatti, sende o goruntuden sonra bunlarin Cinliler oldugunu, asil Cinliler tarafindan dovulup oldurulen binlerce Dogu Turkistanlilarin ve on binlerce yaralilarin Cin Tv lerinde hic gosterilmediklerini ,halbuki YOUTUBE de serbest Cinlilerin cep telefonlarinda cekip yayinladiklari Cinlillerin Dogu turkisrtanlilari cok acimasizca oldurdukleri vahset goruntulerin oldugunu o ekranlardan 75 milyon Turk milletine soylemedin,

Cin devlet TV lerinden yayinlanan o goruntuleri seyredenler Cinlilere acirlar ve,; " Hani Cinliler siz Uygurlari oldurmustu, yaralamisti,? niye gosterilmiyor, hep Uyghurlar tarfindan dovulmus ve oldurulmus, olu ve yarali Cinlileri goruyoruz ” diyorlar.

Neyse seninle burda kisaca konusmus olduk, Turkiyeden ayrilali 27 yil oldugu icin Turkcem cok bozuldu, insaallah duzelterek okursun, o senin telefonda konustugumuz zaman bana gondrecegini soz verdigin iki kitabi gonderirsen cok sevinirim, 1- Turkistan geceleri ve 2- Ahmet Kemal Ilkulun kitabi adini unuttum.

Allaha ismarladik, arkadasin ve davadasin,: IHTIYARI MUHBIR : MEKKE

Unregistered
09-07-09, 19:45
http://www.youtube.com/watch?v=_iRVG...layer_embedded

Ustidiki Turkce yazghan maqalem uchun chaplimaqchi idim untulup qaptimen, qayta chaplap qoydum bek muhim we echinishliq korunush qachurmanglar ,

IHTIYARI MUHBIR : MEKKE

Unregistered
10-07-09, 02:58
Köremmiduq. chiqmidi